Rodokmen
 | Vývod předků
 | Výklad příjmení
 | Fotky rodina
 | O mě

Strání
 | Urbář 1592
 | Soupis 167X
 | Lánský rejstřík 1671
 | Tereziánský k. 1753
 | Soupis domů 1755
 | Robotní seznam 1777
 | Kontribuce 1819
 | Indikační skica 1828
 | Vceňovací operát 1841
 | Sčítání lidu 1869 Hotovo po č.p. 50
 | Poměry ve Strání 1896 Nové
 | Matriky
 | Pudmistři
 | Kněží
 | Četnická stanice
 | Pošta
 | Škola Připravuje se
 | Školní kronika Strání
 | Školní kronika Květná
 | Clo a mýto
 | Živnosti 1854 - 1951
 | Mapy
 | Pohlednice
 | Fotogalerie
 | Fotky s popisem
 | Tvrz
 | Výklad příjmení
 | Emigrace
 | I.světová válka
 | II.světová válka
 | Protikomunistický odboj
 | Strání v tisku Nové

Sklářství
 | Sklárna Květná
 | Skláři v pol.19.st.
 | Skláři L.P.1900
 | Skláři L.P.1910
 | Skláři L.P.1921
 | Původ sklářů Připravuje se
 | Patroni sklářů
 | Obchod se sklem
 | Moravské sklárny Připravuje se
 | Slovenské sklárny

Odkazy
 | obec Strání
 | sklárny Strání

 | Kniha návštěv
 | Josef Kubela

Zpět na úvod
Počet návštěv: CounterTracker

Valid HTML 4.01 Transitional



Zaměstnanci firmy Zahn & Co.

Podle sčítání lidu z roku 1900.
SOkA Uherské Hradiště, Okresní úřad Uherský Brod - sčítací operáty pro obec Strání z roku 1900

není li uvedeno jinak je místo narození nebo domovská obec Strání
příjmení jméno nar. č.p. povolání místo narození domovská obec
Adámek Karel 1886 213 učeň
Adler Karel 1836 269 sklář Ploska Ploska H
Baránek Ferdinand 1888 160 učeň Suchá Loza Suchá Loza
Berger Karel 1860 272 pomocník tesařský Klečůvka Klečůvka
Biemann Adolf 1868 307 správce Neuwelt CZ Neuwelt
Böhm František 1849 171 tovární poštovní posel
Bosko Ludvík 1880 269 malíř skla Nové Město Nové Město H
Bruštík Antonín 1875 307 pomocník
Burger Alois 1852 188 prohlížeč skla Skycové Skycové
Burger Jan 1880 188 pomocník Velká Lhota Skycové
Burger Pavel 1883 188 brusič Velká Lhota Skycové
Burger Josef 1886 188 odnašeč Zay Ugrocz Skycové
Bušo Josef 1874 281 nádeník
Bušová Kateřina 1878 281 nádenice
Bušová Magdalena 1876 281 nádenice
Bušová Anna 1874 281 nádenice
Ditrich Josef 1884 188 učeň Mohelnice Litovel
Dostalík Antonín 1869 160 brusič Czeste Czeste H
Ferenz Ondřej 1848 174 pomocník Ilava Dolní Suč
Fridrich John 1872 173 pomocník Stará Turá Stará Turá
Gajdoščin Martin 1882 174 pomocník Mor. Lieskové Mor. Liskové
Gintr Alexandr 1876 174 rytec Uhrovec Uhrovec
Götz Karel 1849 173 sklář Jeinstein
Götz Eduard 1880 173 pomocník
Götz Theodor 1882 173 pomocník
Götz Hubert 181 sklář. Pomocník
Götz Jan 1869 181 sklář
Götz Karl 1839 188 sklář Jeinstein
Götz František 1880 188 pomocník
Götz Vilém 1881 188 pomocník
Götzová Barbora 1852 181 vazačka Nivnice
Grebíková Magdalena 1871 158 nádenice
Guryča Jan 1873 37 nádeník
Haluza Jan 1853 174 sklář Mor. Lieskové Mor. Liskové
Hödl Jan 1841 183 tavič Buková Buková
Hödl Jan 1878 183 tavič Lužice Buková
Hödl Karel 1881 183 tavič Uhrovec Buková
Horňáček Jan 1886 46 učeň
Houdek Alois 1883 160 učeň Sv.Štěpán Bilnice
Hoyel Alžběta 1844 174 vazačka Počátky Klumice
Hríb Jánoš 1883 188 učeň Mezyovec Mezyovec Trenčín
Janošík Jan 1886 174 pomocník Buchlovice
Janošík Jan 1867 278 nádeník
Janovský Anton 1869 182 nádeník
Ježko Jan 1840 33 mistr
Klieščevic Ignác 1862 188 brusič
Klieščevic Theodor 1873 188 brusič
Klíma Jiří 1867 171 kočí Pobedin Nové Město
Kohoutek Ignác 1854 173 formař Rožnov Tiss
Kohoutek Max 1886 173 sklář Uhrovec Tiss
Kokeš Václav 1879 160 pomocník Větrný Jeníkov Šimanov
Končitík Antonín 1879 125 nádeník
Končitík Josef 1884 125 rytec skla, učeň
Kopčan Michal 1864 174 pomocník Trebichová Trebichová
Kramoliž Michal 1885 174 učeň Dolní Suč Dolní Suč
Krumpoch Ferdinand 1880 174 pomocník Vigantice Vigantice
Kubela Josef 1871 160 pomocník Gapel Zliechov
Kuruc Vincenc 1887 181 učeň Zliechov Zliechov
Lenz Josef 1864 188 sklář Ulhuta Harmansch…
Lukács Georg Michal 1862 307 gassier Vídeň Velký Varadín
Macho Paulina 1883 188 vazačka Kulháň Ž ??? H
Man František 1838 181 tovární zedník Uh. Brod Uh. Brod
Manna František 1872 307 prohlížeč skla Uh. Brod Uh. Brod
Marko Jan 1850 173 pomocník Suranka Suranka
Matiaš Alexandr 1885 173 učeň Mirošov Klobouky
Mauer Alois 1885 188 pomocník sklářský Zliechov Zliechov
Melovský Ferdinand 1866 174 rytec Uhrovec Uhrovec
Melovský Ludvík 1868 269 rytec skla Zay Ugrocz Zay Ugrocz
Mikuš Ondřej 1853 174 brusič Dolní Suč Dolní Suč
Novák Václav 1868 188 brusič Světlá Světlá
Novák Jozef 1884 255 nádeník Korytná Bánov
Novák František 1880 255 malířský pomocník Korytná Bánov
Parovszky Petr 1879 173 pomocník Stará Turá Stará Turá
Petr Vilém 1864 188 sklář Vintrberg Karltenbach
Podubčík Josef 1881 297 pomocník
Popelka Martin 1885 66 učeň
Popelka Jan 1832 182 nádeník
Popelka Martin 1880 182 nádeník
Popelka Josef 1885 192 pomocník
Popelka Josef 1867 278 nádeník
Popelka Jan 1859 280 nádeník
Popelka Anton 1864 284 nádeník
Popelka Josef 1884 301 učeň
Popelková Anna 1861 278 nádenice
Popelková Magdalena 1878 182 nádenice
Pšeja Ignác 1858 174 brusič Srní ? Trenčín Bilnice
Rehorovský Lev 1866 181 mašinist Léskové Léskové
Riegl Josefa 1837 181 nádenice Čestorf
Riegl Aloisie 1878 181 nádenice
Řehoř Gustav 1886 269 učeň Zlechov Zlechov
Sedlář František 1880 176 pomocník Lipov
Sedleczký Bedřich 1874 171 kreslič Haida Schuttenhöfe
Schedelbauer Augustin 1856 160 mistr Krásná Třebetín
Skála František 1889 173 pomocník Opatov Opatov
Skoček Antonín 1872 193 pomocník Hrádek Val. Meziříčí
Skorec Štěpán 1875 269 pomocník Ostřihom Ostřihom
Skultéty Štěpán 1856 160 šelíř Žitná Žitná
Stekbauer Josef 1863 181 brusič
Stekbauer Josef 1886 181 učeň Záverčí Rusko
Strauss Rudolf 1855 173 sklář
Strauss Vojtěch 1853 173 sklář
Strauss Vojtěch 1883 173 pomocník
Strauss Emilie 1861 188 vazačka Kunzendorf Dubenky
Strauss Leopold 1888 188 učeň Uhrovec Dubenky
Sušil Karel 1883 226 pomocník Klobouky
Syrovátka František 1869 307 manipulační úředník okr. Vlašim okr. Vlašim
Szukarok Karl 1879 171 písař Wien Wien
Šedivý František 1850 188 sklář Dubinky Dubinky
Šedivý Antonín 1882 188 odnašeč Dubinky Dubinky
Šenk František 1849 69 stupař
Šíko Štěpán 1868 188 pomocník sklářský Velká Slatina Velká Slatina
Šiller Alois 1873 188 pomocník sklářský Zliechov Zliechov
Šimbock Štěpán 1873 188 pánvař Dežerice Farkaska
Tanner Alois 1848 188 brusič Schrens A ??? Č. Lípa
Tanner Alois 1877 188 pomocník Česká Lípa
Tanner Bedřich 1883 188 pomocník Česká Lípa
Tinka Jiří 1878 163 nádeník
Tobuš Jan 1880 188 pomocník Dubnice Ilava
Tomšík Jan 1885 174 učeň Léskové Léskové
Truhlářský František 1861 181 tovární zahradník Obergeorgenhal Mühlhausen
Uher Martin 1868 181 sklář Horněmčí Horněmčí
Václavík František 1863 160 sklář Ostrovci Veselí
Valak Martin 1878 270 rytec skla Mor. Lieskové Mor. Liskové
Vilímek Josef 1847 173 brusič Brumov Brumov
Vilímek František 1876 173 pomocník Opatov Brumov
Vilímek Josef 1873 173 brusič Opatov Brumov
Vránek Ignác 1860 181 sklář Ostrovci Rohovka
Zahradník Methoděj 1864 307 skladník Bilnice Bilnice
Zetka Martin 1881 139 pomocník brusičský
Zetka Josef 1884 139 pomocník brusičský
Zetka Josef 1871 301 nádeník
Zetková Apolena 1862 301 nádenice
Zivek Simon 1861 173 tovární stolař Huorka Huorka