Rodokmen
 | Vývod předků
 | Výklad příjmení
 | Fotky rodina
 | O mě

Strání
 | Urbář 1592
 | Soupis 167X
 | Lánský rejstřík 1671
 | Tereziánský k. 1753
 | Soupis domů 1755
 | Robotní seznam 1777
 | Kontribuce 1819
 | Indikační skica 1828
 | Vceňovací operát 1841
 | Sčítání lidu 1869 Hotovo po č.p. 50
 | Poměry ve Strání 1896 Nové
 | Matriky
 | Pudmistři
 | Kněží
 | Četnická stanice
 | Pošta
 | Škola Připravuje se
 | Školní kronika Strání
 | Školní kronika Květná
 | Clo a mýto
 | Živnosti 1854 - 1951
 | Mapy
 | Pohlednice
 | Fotogalerie
 | Fotky s popisem
 | Tvrz
 | Výklad příjmení
 | Emigrace
 | I.světová válka
 | II.světová válka
 | Protikomunistický odboj
 | Strání v tisku Nové

Sklářství
 | Sklárna Květná
 | Skláři v pol.19.st.
 | Skláři L.P.1900
 | Skláři L.P.1910
 | Skláři L.P.1921
 | Původ sklářů Připravuje se
 | Patroni sklářů
 | Obchod se sklem
 | Moravské sklárny Připravuje se
 | Slovenské sklárny

Odkazy
 | obec Strání
 | sklárny Strání

 | Kniha návštěv
 | Josef Kubela

Zpět na úvod
Počet návštěv: CounterTracker

Valid HTML 4.01 Transitional



Zaměstnanci firmy Zahn & Göpfert

Podle sčítání lidu z roku 1921.
SOkA Uherské Hradiště, Okresní úřad Uherský Brod - sčítací operáty pro obec Strání z roku 1921

není li uvedeno jinak je místo narození nebo domovská obec Strání
přjmení jméno nar. č.p. povolání místo narození domovská obec
Adámek Ondřej 1891 282 pantografista
Baďura Jan 1883 172 mistr truhlářský Uh. Brod Uh. Brod
Barták Adam 1878 188 brusič Křivoklát Křivoklát
Bařina Martin 1886 370 brusič skla Štítná Bohuslavice
Bařinka Martin 1884 319 brusič skla Štítná Štítná
Bauer Josef 1878 307 technický správce ve Bilnice Bilnice
Bieringer Václav 1874 318 sklářský dělník Christianberg Christianberg
Bieringer Karel 1898 318 brusičský dělník Christianberg
Blaha Rudolf 1898 370 sklář Nov. Hrozenkov Nov. Hrozenkov
Bodziak Adolf 1888 172 kapelník Brno Brno
Böhmer Ondřej 1887 69 brusič České Březové České Březové
Böhmer Rudolf 1906 69 brusičský učeň České Březové
Böhmer Julius 1888 319 brusič skla Zlatno Zlatno
Brumovský Jan 1893 318 brusič skla Beckov Beckov
Bruštík Jan 1897 29
Bruštík Josef 1895 55 brusič pomocník
Bruštík Antonín 1904 144 odnašeč skla
Bruštík Jan 1906 144 odnašeč skla
Bureš Josef 1889 272 brusič skla Bohuslavice Bohuslavice
Burger Alois 1852 318 pensista Skicov
Burgr Josef 1885 318 sklář Uhrovec
Burgr František 1889 318 sklář
Bušo Martin 1878 160 sklář
Bušo Bohumil 1905 160 učeň brusičství
Bušo Jan 1890 187 sklář
Bušová Anna 1899 281 voskovačka
Coufal František 1883 188 rytec skla Jihlávka Jihlávka
Coufalová Vilemína 1905 188 lepička v leptárně Jihlávka
Dittrich Jaroslav 1888 175 brusič Doubravice Zábřeh
Dobišová Marie 1874 370 čistička skla Uhrovec
Dostalík Emil 1898 160 brusič Častá SK
Dostalíková Anna 1903 160 čistička skla Častá SK
Dostalíková Aloisie 1906 160 čistička skla Častá SK
Dufka Šimon 1908 8 pomocník pří peci
Dümler Adolf 1876 188 sklář Nov. Hrozenkov Ziegenruck
Dümler Ota 1903 188 sklářský pomocník Ziegenruck
Dümler Emil 1906 188 sklářský učeň Ziegenruck
Dvořáková Eliška 1902 318 čistička skla Nov. Hrozenkov Nov. Hrozenkov
Frühauf Gustav 1866 188 brusič skla Malinec SK Malinec
Frühauf Julius 1895 188 brusič skla Hriňová SK Malinec
Frühauf Karel 1902 188 brusič skla Hriňová SK Malinec
Frühaufová Otilie 1905 188 čistička skla Hriňová SK Malinec
Furendová Kateřina 1875 160 umývačka Beckov
Gabauer Josef 1875 172 malíř skla Vimperk Kaltenbach
Gabriel Jan 1885 172 skladník Rapotín Rapotín
Galková Marie 1860 332 vazačka skla Horňany Horňany - Trenčín
Garaj Karel 1899 228 sklář Uhrovec Uhrovec
Garaj Maxmilián 1903 228 brusič skla Uhrovec
Garaj Petr 1874 187 topič Velká Lhota Velká Lhota
Garajová Anna 1877 228 vazačka skla Uhrovec Uhrovec
Gerhard František 1888 69 sklář Leština
Gerhardová Marie 1870 69 vazačka skla Drahožice Leština
Götz Eduard 1880 188 sklář
Götz Oskar 1904 188 sklářský pomocník
Götz František 1879 318 sklářský dělník
Götz Vilém 1905 318 sklářský učeň
Götz Theodor 1882 318 sklářský dělník
Götz Hubert 1882 318 brusič skla
Götz Antonín 1877 318 sklář
Grebík Jaroslav 1899 360 brusič skla Osredek YU
Grebík Josef 1891 158 brusič skla
Grebík Pavel 1896 360 brusič skla Rovné
Grebíková Magdalena 1870 318 střepařka
Groschaft Jan 1885 172 sklář Zlechov Zlechov
Groschaft Josef 1897 318 sklář Zlechov Zlechov
Guryča František 1879 188 sklář Kulháň
Habesohn František 1886 319 brusič skla Zuckers A Rakousko
Habesohnová Teresie 1866 188 vazačka skla Schrens A Rakousko
Habesohnová Marie 1891 188 vazačka skla Nagelberg A Rakousko
Habesohnová Anna 1905 188 opukávačka skla Tarava YU
Haluza Jan 1853 175 brusič Mor. Lieskové Mor. Lieskové
Haluza Adolf 1900 318 brusič skla Mor. Lieskové Mor. Lieskové
Haluzová Anna 1906 318 čistička skla Mor. Lieskové Mor. Lieskové
Hödl Karel 1881 183 tavič skla Uhrovec Č. Budějovice
Hödl Jan 1878 183 nádeník -tavič Lužice Č. Budějovice
Hofbauer Rudolf 1898 318 tov. Dělník brusičství Tokot H Vatetice
Hofbauer Ladislav 1901 318 sklářský pomocník Tokot H Vatetice
Honza Josef 1890 172 brusič Vizovice Sehradice
Horáček Ladislav 1901 319 brusič skla Cinobaň SK Zlatno
Horáček Ludvík 1905 319 brusič skla učeň Hriňová SK Zlatno
Horinek Josef 1892 319 brusič skla Skicov Zlaté Moravce
Horňáček Bohumil 1903 179 odnašeč skla
Horňáček Josef 1906 211 odnašeč skla
Hrazdira František 1896 307 technický úředník Velké Karlovice Přerov
Hrtan Jiří 1883 318 brusič skla Lučenec Lučenec
Hrušovský Jan 1891 160 brusič skla Měšice Měšice
Hušek Karel 1904 318 brusič ska Král. Vinohrady Král. Vinohrady
Chromek Jan 1892 318 brusič skla Slará Huť RUM Rumunsko
Chromek Rudolf 1902 318 brusič skla Stará Huť Rumunsko
Jakůbek Bohumil 1905 261 odnašeč skla Vídeň Loučka
Jakůbek Ondřej 1880 270 brusič skla Pruské
Janča Josef 1886 175 brusič Beluša Beluša
Janíček Tomáš 1886 181 brusič skla Lisá Lisá
Janošík Jan 1869 278 balič skla
Janošíková Anna 1896 278 umývačka Třebíč
Janovský Josef 1897 182 brusič skla
Jelenčík Jan 1879 322 brusič skla Uhrovec Uhrovec
Klešťovic Theodor 1873 318 tovární dělník brusičst.
Knotek Josef 1906 304 odnašeč skla
Kohoutek Ignác 1854 172 formař Matějovec
Kohoutek Ignác 1880 318 formař Uhrovec
Krasnec Richard 1882 188 rytec skla Hriňová SK Hriňová
Krasnec Rudolf 1885 318 rytec skla Hriňová SK Hriňová
Kromer Albert 1879 186 účetní ve sklárně Brno Brno
Krovina Adam 1882 69 brusič Horní Suča Horní Suča
Kubáň Jan 1882 188 sklář Velké Karlovice Velké Karlovice
Kubela Josef 1871 228 sklář Zlechov Zlechov
Kubelová Gisela 1904 228 balička skla Zlechov Zlechov
Kubiš Štěpán 1902 318 brusič skla Korytná Korytná
Kučera Antonín 1891 181 brusič skla Malinec Hriňová
Kušnerik Josef 1891 319 brusič skla Prejta SK Prejta
Lenc Josef 1864 188 balič skla Nová Huť H Rakousko
Lenc Ludvík 1899 188 sklářský pomocník Rakousko
Lenc František 1904 188 sklářský učeň Rakousko
Lill Arnošt 1882 171 hlavní pokladník Oberhollabrunn Most
Lukaštík František 1886 182 brusič skla Sčudlov Sčudlov
Mann František 1872 343 technický úředník Uh.Brod
Matäuslová Anna 1853 160 čistička skla Skico Vinterberg
Matušinec František 1897 318 brusičský dělník Štítná Štítná
Matyášová Olga 1896 333 čistička skla Ilava Val. Klobouky
Mikláš Jan 1884 348 nádeník
Mikuláček Josef 1904 303 odnašeč skla
Nehňevajsová Magdalena 1894 370 čistička skla
Němec František 1878 331 vedoucí leptárny Zubří Zubří
Ničajevský Štěpán 1876 347 kovář Sasov - Halič
Ničajevský Josef 1905 347 kovářský učedník Vídeň
Očenáček Josef 1893 176 brusič Měšice Měšice
Olejník František 1883 175 brusič Mirošov Val. Klobouky
Oravcová Marie 1880 319 vazačka skla Velká Lhota Rimavská Kokava
Otavová Božena 1878 160 vazačka skla Nov. Hrozenkov Nov. Hrozenkov
Otavová Marie 1904 160 umývačka v leptárně Nov. Hrozenkov
Peřestý František 1898 318 brusič skla Pitín Pitín
Petr Vilém 1864 175 sklář Gostengrün Gostengrün
Petřík Josef 1868 171 kočí Uhrovec Zlechov
Petřík Štěpán 1902 171 zámečník Zlechov Zlechov
Pevný Rudolf 1902 370 kolářský pomocník Nové Město/Váh Nové Město
Pjajka Romuald 1898 319 brusič skla Bohuslavice Bohuslavice
Polách Adolf 1863 69 úředník Zborov
Polách Bohumil 1898 69 brusič pomocník
Polách Eduard 1900 69 brusič pomocník
Popelka Martin 1880 69 zapalovač skla
Popelka Martin 1885 370 brusič skla
Popelka Josef 1893 370 brusič skla
Popelka Antonín 1861 284 nádeník řez.dříví
Popelková Magdalena 1906 69 čistička skla
Popelková Anna 1898 279 natěračka skla
Pöschl Vilém 1859 172 pánvař Neugebau Neugebau
Pospíšilová Štěpánka 1903 160 čistička skla Třebetní
Praslička Jan 1892 318 brusič skla Mor. Lieskové Mor. Lieskové
Praslička Štěpán 1889 319 brusič skla Mor. Lieskové Mor. Lieskové
Převorová Josefa 1862 360 vazačka skla Horní Dubenky Ousobí Něm. Brod
Převorová Aloisie 1900 360 čistička skla Smrčné Ousobí
Pucová Teresie 1899 188 balička skla Ostřihom H Rumunsko
Sacher Vilém 1869 329 tovární zahradník Pole - Blatná Trolnice - Žatec
Sedlářová Kateřina 1881 68 dělnice
Sedlářová Žofie 1905 176 čistička skla Lipov
Sedlecký Bedřich 1875 318 kreslič vzoků Hajda Sušice
Sedlecký Jordan 1899 318 fakturista Nov. Hrozenkov Sušice
Seidler Alfréd 1899 176 účetní praktikant Frývaldov Šternberk
Schenk Gustav 1887 172 pantorytec prohlížeč Uhrovec Zlechov
Skultety Štěpán 1848 181 topič Žitná Žitná
Skultety Marie 1898 181 čistička skla Žitná
Steckbauer František 1900 188 brusič
Steckbauer Karel 1906 188 brusič
Strauss Vojtěch 1883 171 technický úředník
Strauss Rudolf 1855 172 penzista sklář. mistr
Strauss Josef 1901 172 sklář
Strauss Ignác 1899 269 sklář
Strauss Leopold 1885 318 sklář Uhrovec Horní Dubénky
Straussová Marie 1903 172 čistička skla
Straussová Emilie 1861 269 vazačka skla Kunzendorf Mor.
Stružka Eduard 1900 175 brusič Uh. Ostroh Uh. Ostroh
Stružka Jan 1889 175 brusič Pašovice Uh. Ostroh
Stupka Rudolf 1892 171 pánvař Biskupice Biskupice
Stutz Ludvík 1881 69 sklář Nov. Hrozenkov Brenntenberg Č
Stutz Gustav 1877 307 technický úředník Nov. Hrozenkov Brenntenberg Č
Stutz Gustav 1905 307 učeň Brenntenberg Č
Stutz Dismas 1883 318 sklář Nov. Hrozenkov Brenntenberg Č
Sušil Karel 1884 181 brusič skla
Šedivý Antonín 1882 188 panografista Horní Dubenky
Šerý Julius 1898 174 sklářský učeň Hlohovec Hlohovec
Šidlo Rudolf 1893 172 sklář pomocník Horenice Šumice
Šiller Alois 1873 188 sklář Zlechov Zlechov
Šiller Karel 1903 188 brusič Zlechov
Škorec Štěpán 1875 174 brusič Velčice Omastěná
Škorec Alois 1902 174 brusič Omastěná
Šupák Jan 1889 208 topič
Tanner Alois 1877 188 brusič skla
Uher Martin 1868 318 sklářský dělník Horněmčí Horněmčí
Uher Eduard 1895 318 rytec skla Horněmčí
Uher Ludvík 1903 318 sklářský učeň Horněmčí
Uherová Marie 1904 318 čistička skla Horněmčí
Vahala Karel 1901 186 korespondent Těšany
Vavrys Alexandr 1907 318 brusič skla Nové Město/Váh Nové Město
Vilímek Josef 1892 318 autořidič Jenštýn Brumov
Vilímek Antonín 1898 318 brusič skla
Vilímek František 1901 318 brusič
Vilímek Otakar 1905 318 brusič
Vilímek František 1877 343 brusič skla Opatov Brumov
Vilímek Ota 1904 343 brusič skla učeň Brumov
Vintr Jan 1906 348 odnašeč skla
Vojtek Jan 1884 319 brusič skla Zdichava SK Zdichava
Vránek Alois 1893 181 sklář Rohovka
Vránek Rudolf 1901 188 sklář Prusy Rohovka
Vránek Adolf 1905 188 brusič skla Rohovka
Wagner František 1882 307 obchod vedoucí Rapotín Rapotín
Zahrádka Jan 1879 305 dělník Puchov Puchov
Zahrádka František 1904 305 učeň Vídeň Puchov
Zahradník Adolf 1895 339 úředník
Zahradník Theodor 1903 378 asistent tech. Odd. Bilnice
Zámečník Pavel 1889 232 pomocník
Zámečník Jan 1883 283 topič
Zámečníková Marie 1904 283 čistička skla
Zelinka Antonín 1887 188 brusič Trenčín Trenčín
Zetka Ondřej 1907 333 odnašeč skla
Zimmermann Augustin 1893 307 brusič skla Bystřice
Zimmermann Josef 1891 370 brusič skla Březová